Background Image

Osteopaatia

Osteopaatia sobib paljude erinevate terviseprobleemide raviks. Osteopaatia abil ravitakse nii ägedaid kui kroonilisigi valusid, tundetust, liigeste ja selgroolülide jäikust ja rühivigu. Osteopaatia sobib igas vanuses patsientidele väikelapsest vanurini, sõltumata inimese kehakaalust või soost. Osteopaatia on manuaalne teraapia (OMT). Osteopaatia on kätega ravimise tehnika, millega on võimalik haigusi või vigastusi korrigeerida või ära hoida. Osteopaadid ja kiropraktikud diagnoosivad nii visuaalse kui käelise läbivaatuse abil. Osteopaatiat võib kasutada koos muude ravimeetodite või lõikusega või mõnikord ka nende asemel. Läbivaatuse tulemusena koostatakse raviplaan, mille abil püütakse mõjutada probleeme nii, et organismi oma tervendamismehhanismid hakkaksid tööle. Osteopaatia ja kiropraktika jagavad ühist filosoofiat inimorganim kui jagamatu tervik. Samasugusest filosoofiast lähtuvad võitluskunstid, samuti jooga , tai chi, aikido, mitmed erinevad alternatiivmedistiini ravimeetodid ja tehnikates nagu Rolfing ja Alexanderi tehnika.

Ravi eesmärk
Peamine ravieesmärk nii osteopaatias kui kiropraktikas on ühine: valuravi. Osteopaatilise ravi eesmärgiks on taastada keha normaalne liikuvus, koordinatsioon ja rüht.

Kiropraktikud keskenduvad peamiselt lülisambast tulenevatele häiretele. Osteopaadid ravivad ka funkstionaalseid häireid, mis puudutavad hingamisteid ja seedetrakti.

Ravi on lihtne ja peaaegu valutu, sest klassikalise osteopaatia puhul ei kasutata nn kiireid löögitehnikaid. Osteopaat viib protseduuri läbi nn pika hoova tehnikaga, kasutades jäseme või keha kaalu koos erinevate liigutustega.

Profülaktiline ravi hoiab ära hilisemad valud. Kui valu on kannatatud juba pikka aega, tähendab see organismi appihüüdu, ja kui valust proovitakse vabaneda valuvaigistite abil, muutuvad sümptomid veelgi tõsisemateks ja probleemid sügavamateks.

Osteopaatilist järelravi vajatakse pikemate vaheaegadega, kui üks või kaks korda nädalas.

Näidustused

  • Lülisamba mehaaniliste funktsioonihäiretega seotud probleemid (üle 90% kõigist tugi-liikumisaparaadi probleemidest).
  • Kaela- ja peavalu (migreen), pearinglus, lõualiigese-, õla- ja käevalu, karpaal­kanali sündroom, meeleelundite vaevused (kuulmise, nägemise nõrgenemine).
  • Selja- ja roietevalu, valu rinnakus, valu südame piirkonnas, rütmihäired.
  • Jalga kiirguv valu (ishias), õndraluuvalu, puusa-, põlve- ja pöiavalu, lihase­valud, siseelundite vaevused (kõhuvalud, menstruatsioonihäired, kõhukinnisus).
  • (Spordi) ülekoormussündroomid – nn tennisisti ja golfimängija küünarnukk; muud


Seansi keskus: 30 min
Ravikordi: vastavalt vajadusele.
Sagedus: 1-2 korda nädalas.

Vastunäidustused
Äge põletik, destruktsioon (tuumor, metastaas), tugevalt väljendunud osteoporoos, märkimisväärne degeneratsioon, deformatsioon, hüpermobiilsus.

Armas klient! Kui oled otsustanud valida meiepoolt pakutava teenuse ja külastad meid esmakordselt, siis on vajalik täita anomneesileht, et saaksime paremini koos veenduda valitud teenuse sobivuses Sinule. Vali allpool endale sobiv anomneesilehe täitmise viis.

  • Anomneesilehe saab täita digitaalselt e-vormina.
  • Anomneesilehe saab täita enne seansi kohapeal. Varu selleks pisut aega ning tule kohale 10 min. varem.